Artikel Testi – Sonbahar Kelimeleri

Almanca Sonbahar Kelimeleri

Almanca artikeller testinin dokuzuncusuna hoş geldiniz.  10 soruluk bu online Almanca testinde Almanca tatil ile ilgili kelimelerin (bere, atkı, sonbahar vs.) kelimelerininin artikellerini tahmin etmeniz gerekir. Cevaplarınızı kontrol etmek ve doğru cevapları görmek için “Testi Bitir” butonuna tıklamanız yeterli. Şimdiden başarılar.

#1. ___ Herbst (sonbahar)

#2. ___ Blatt (yaprak)

#3. ___ Stiefel (çizme)

#4. ___ Schal (atkı)

#5. ___ Handschuhe (eldivenler)

#6. ___ Mantel (manto)

#7. ___ Mütze (bere)

#8. ___ Jacke (ceket)

#9. ___ Pullover (kazak)

#10. ___ Weste (yelek)

Testi Bitir

Sonuç

Tebrikler! Testi başarı ile tamamladınız. Diğer testleri çözmek için “Önceki/Sonraki Testi Çöz” butonlarına tıklayabilirsiniz. 🙂
Artikel Testi – Sonbahar Kelimeleri

Testi tekrarlamak için “Yeniden Dene” butonuna tıklayabilir, diğer testleri çözmek için “Önceki/Sonraki Testi Çöz” butonlarına tıklayabilirsiniz. 🙂

Artikel Testi – Sonbahar Kelimeleri

Almanca öğrenmeye yeni başladıysanız ve öğrendiklerinizi pekiştirmek için Almanca-Türkçe kaynak arıyorsanız Almanca Öğreniyorum’um hazırladığı Almanca A1 çalışma dosyasını Etsy üzerinden, kayıt olmadan ya da hesap açmadan satın alabilirsiniz.

Tüm A1 konularını içeren* ve içerisinde 1000’den fazla boşluk doldurma sorusu bulunan Almanca A1 Çalışma Dosyasını incelemek ve almak için dosyanın üstüne tıklamanız yeterli.

* Dosya içerisinde konu anlatımı yer almamaktadır.

Almanca dil bilgisi ve günlük konuşma ile ilgili konu anlatımları için kurslarımıza göz atmayı unutmayın!

Artikel Testi – Sonbahar Kelimeleri
Başa dön