Yabancı Dil Nasıl Öğrenilir?

Yabancı Dil Nasıl Öğrenilir

Yabancı dil öğrenirken dil bilgisini ve günlük konuşma kalıplarını bir arada öğrenmek dil hakimiyeti açısından önemlidir. Bunları öğrenirken birçok farklı kaynaktan yararlanabilir ve hatta dil öğrenme uygulaması kullanabilirsiniz. Dil öğrenirken kullanılabilecek birçok farklı uygulama olsa da, bu uygulamalardan size uygun olanını bulmak, dil öğrenme sürecini hem eğlenceli bir hale getirecek hem de dil öğrenme sürecinizi hızlandıracaktır

Peki dil öğrenirken, hem temaya bağlı kelime bilgisi hem de günlük konuşma kalıplarını öğrenmeye yardımcı olan, aynı zamanda da telaffuzu geliştirmeye yardımcı olabilecek bir uygulama var mı? İşte bu kısımda son günlerde İspanyolca öğrenmek için kullandığım Mondly’den bahsetmek istiyorum. 

*Bu blog yazısı Mondly ile iş birliği içermektedir.

İngilizce ve Almanca biliyor olsam da İspanyolca öğrenirken Türkçe anlatımlı bir şekilde öğrenmek istedim. Bu nedenle Türkçe destek sunan ve daha önceki blog yazılarımızda dil öğrenirken kullanılabilecek uygulamalar arasında olan Mondly’i tercih ettim. Bu uygulama ile ilgili çok fazla Türkçe inceleme olmadığı için de, deneyimimi sizinle paylaşmak istedim.

Mondly’e giriş yapmadan önce konuştuğunuz ve öğrenmek istediğiniz dili seçebilirsiniz. Bir dili İngilizce ile öğrenmek istiyorsanız, konuştuğunuz dili İngilizce tercih edip, sonrasında öğrenmek istediğiniz dili seçebilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz dilde hangi seviyede olduğunuzu başta girmeniz, karşınıza çıkacak konuları belirlemede yardımcı olacaktır. Mondly’de başlangıç, orta ve ileri olmak üzere üç farklı seviye bulunuyor. Bir dili en baştan öğreniyorsanız başlangıç seçeneğini işaretleyebilirsiniz. 

Telefonunuza gelen hatırlatma ile günlük tekrarlarınızı yapabilir, yeni kalıplar ya da kelimeler öğrenebilirsiniz. Günlük belirlediğiniz hedefler ile birlikte kendinizi motive edebilir, testler ve alıştırmalar sonucunda topladığınız puanlar ile Mondly içerisindeki diğer dil öğrenenlere tatlı bir rekabete girebilirsiniz. 

Herkesin dil öğrenme amacı birbirinden farklıdır. Bazıları iş için bir dili öğrenmek isterken bazıları orada yaşamak ya da eğitim amacı ile öğreniyor olabilir. Bu nedenle temek dil bilgisi kuralları dışında öğrenme amacına uygun olan kelime ve kalıpları da öğrenmek gerekiyor. Mondly’deki kategori seçimi sayesinde sadece öğrenmek istedikleriniz filtreleyebilirsiniz. Öğrenme amacınıza göre bir tercih yaptığınızda dil öğrenme süreci sizin için daha eğlenceli bir hale gelecektir.

Eller serbest modunda öğrendiklerinizi doğru bir şekilde telaffuz edip etmediğinizi öğrenebilirsiniz.

Gün içerisinde öğrendikleriniz en sonda bir özet olarak veriliyor ve öğrenme kürenize ekleniyor. Kelimelerin yanı sıra günlük konuşma kalıplarına yer veren Mondly dil seviyenize göre adım adım ilerlemenize yardımcı oluyor.

Birçok farklı dil için hazırlanmış öğrenme programları ile rahat bir şekilde öğrenmek istediğiniz dili öğrenebilirsiniz. Mondly size tam 41 farklı dil öğrenme şansı sunuyor.

Mondly’de okula dönüş indirimi devam ediyor. Tek seferlik üyelik ile tüm içeriklere sınırsız erişim sağlamak için Mondly’nin 30 Eylül 2022 tarihine kadar devam eden %96 indirimini kaçırmayın. 

Mondly’i incelemek ve %96 indirimli kayıt olmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Yabancı Dil Nasıl Öğrenilir?
Başa dön