Hikayemiz

Merhaba, biz Ezgi ve Çağatay. Lisans eğitimimizi İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde tamamladıktan sonra yüksek lisansımızı kendi alanlarımızda Boğaziçi Üniversitesinde tamamladık.

2017 yılında iş nedeniyle iki bavulla Almanya’ya taşındık. Kulağa güzel gelse de hem taşınma sürecinde hem de Almanya’da yaşarken birçok zorluk yaşadık.

Almanya’ya alışmamız tahmin ettiğimiz kadar kolay olmadı. Alışma sürecinde dil öğrenmenin yanı sıra ev bulma, ehliyet değiştirme, iş bulma gibi birçok alanda tecrübe edindik.

Yeni tecrübeler kazanırken Almanya’ya ya da yurt dışına taşınan hemen herkesin benzer yollardan geçtiğini görünce bizim yaşadığımız zorluklar yaşanmasın diye dijital dünyaya açıldık. Böylece benzer yollardan yürüyen kişiler ile iletişime geçme şansımız oldu.

Farklı dijital platformlarda (Youtube, Instagram, Facebook) hem Almanya ve Almanca ile ilgili bilgi edinmek isteyenlere hem de teknoloji-kariyer alanlarında güncel ve teknik bilgiler paylaşarak elektronik/mühendislik ile ilgilenenlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Siz de teknolojiye meraklıysanız, Almanca öğrenmek istiyorsanız ya da Almanya ile ilgili sorularınız varsa, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin!

Almanca Öğreniyorum Sosyal Medya Hesapları

Robotikçi Sosyal Medya Hesapları

Ekibimiz ile Tanışın

Ekip olarak Almanca’yı eğlenceli bir hale getirmek ve teknoloji ile ilgili son haberleri size iletmek için çok çalışıyoruz.

İrem Ezgi Odabaşı

Kimya Mühendisi

Çağatay Odabaşı

Robotik Mühendisi

Başa dön