Almanca Film Önerileri

Mayıs ayı Almanca film önerilerinden merhaba. Almanca dinleme becerilerimi geliştirebilmek ve yeni cümleler, kalıplar öğrenebilmek için bu ay 3 Almanca film izledim. 

Farklı kategorilerde 3 Almanca film tavsiyesi için yazımıza göz atabilirsiniz. Diğer Almanca film ve dizi önerileri için buraya göz atabilirsiniz. 

1. Mann tut, was Mann kann

2012 yapımı olan bu filmde yalnız hayatından memnun olan Paul hayvan barınağında karşılaştığı veterinerden sonra fikrinin değişmesini ve bu süreçte arkadaşlarını sevdiklerine sahip çıkmaları için desteklemesini anlatıyor.

Çok kafa yormayan bu filmin Almancası da anlaşılır.

2. Auf kurze Distanz

Gizli görevde olan bir polisin gizli görev sürecinde yaşadığı ikilemleri anlatan bir film. Film sürükleyici olsa da bazı konuşmalar farklı dilde olduğu ve çevirisi olmadığı için anlaması zordu. Gerilim seviyorsanız Almancası anlaşılır bu filme göz atabilirsiniz.

3. Die dunkle Seite des Mondes

Bazı sanrılara sebep olan bir mantarı yedikten sonra hayatı tamamen değişen Urs isimli başarılı bir iş adamının geçirdiği süreci anlatıyor. Başına gelenleri anlamak için mantarları araştırmaya ve onları anlamaya çalışır. Bu süreçte olanlar ise oldukça şaşırtıcıdır. 

Bu film bir öncekine göre daha akıcı bir film, Almancası da anlaşılır ve akıcı. 

Almanca Film Önerileri Mayıs 2021
Başa dön