Almanca Kitap İncelemesi

Almanca’yı kendi kendinize öğrenirken online kursların yanı sıra yardımcı kitaplardan yararlanılmalıdır. Bu süreçte Almanca-Almanca yayınların yanında Almanca-Türkçe yayınlardan da yararlanılabilir. 

Bu yazıda Almanca öğrenirken faydalanabileceğiniz kitap incelemelerine ulaşabilirsiniz. Sizin için faydalı olması dileğiyle.

1. Grammatik Aktiv

Anlatım dili tamamen Almanca olan bu kitapta A1-B1 seviyeleri arasında tüm dil bilgisi konularına yer veriliyor. Her bir konuya yaklaşık bir sayfa ayıran bu kitapta konu anlatımından hemen sonra bir sayfalık öğrenilen konu ile ilgili alıştırma bulunuyor. 

Anlatım dili Almanca olduğu için dile adapte olmayı kolaylaştırıyor. Öğrendiklerinizi farklı bir kaynaktan örneklerle ve alıştırmalarla pekiştirmek için kullanışlı bir kitap. Kitap içerisindeki dinleme bölümlerini kitaptan çıkan CD aracılığı ile çözebilir, dinleme becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

A1-B1 seviyelerinin yanı sıra B2-C1 seviyeleri için de bir kitabı bulunuyor. B1 seviyesinde öğrendiğiniz dil bilgisi konularını daha iyi pekiştirmek için bu serinin B1+ kitabına da göz atabilirsiniz.

Bu kitapların içeriklerini buradan ve buradan inceleyebilirsiniz. 

2. Integrationskurse
Zertifikat Deutsch

Almanya’da geldiğinizde gidebileceğiniz kurslardan biri uyum kursu olan Integrationskurs adı verilen uyum kursudur. Bu kitap bu kurs içeriğine yönelik hazırlanmış bir kitaptır. 

Kitap içeriğindeki açıklamalar bazı bölümlerde Türkçe iken bazı bölümlerde Almanca olarak veriliyor. 

İlk başta fiil nedir, Almanca fiiller nasıldır gibi temel ve başlangıç konulara değinilse de kitap içerisindeki konu anlatımında seviyeye göre bir ayrım yok. Bu nedenle B1 seviyesine kadar tüm bağlaçları ya da edatları bir arada görebilirsiniz. 

Kitabın basım yılı 2006 olduğu için girişinde Integrationkurs ile ilgili verilen bilgiler güncel olmayabilir, buna dikkat etmekte fayda var. 

Anlatım dilinin karışık olması herkes için uygun olmayabilir, bu nedenle almadan önce mutlaka içeriğine göz atmanızı tavsiye ederim. Kitaba buradan ulaşabilirsiniz.

3. Miteinander:
Yeni Başlayanlar İçin Kendi Kendine Almanca Öğrenme Kursu

Hueber yayınevinin yayınladığı bu kitap evde kendi kendine Almanca öğrenmek isteyenler için hazırlanmış. Yazarak ve dinleyerek tekrar etme üzerine kurulu bir öğrenme yöntemini benimsemiş bu kitapta toplam 4 CD bulunuyor.

Her bir konudan önce o konu ile ilgili fiiller verilirken konu sonunda günlük hayatta faydalı olabilecek cümle (bilet alma, doktora gitme vs.) ve soru kalıplarına yer veriliyor. 5 ünitede bir yapılan konu tekrarları ile öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz. 

Dinleme becerilerini geliştirmeye yardımcı olan bu kitabın dezavantajı “Boşlukları doldurun.” ya da “Dinleyin.” gibi talimatların Türkçe olması. Bunun sebebi ise sınava girildiğinde bu kalıpların Almancası bilinmediği takdirde sınavda panik yapmanıza sebep olabilir. Cevap anahtarı içinde olan bu kitapta Almanca dil bilgisi konu anlatımına yer verilmiyor. Bu kitabın içeriğine buradan göz atabilirsiniz.

4. Hueber: Selbstlernkurs Deutsch für Anfänger - Ganz leicht

Evde kendi kendine Almancaya başlamak isteyenler için hazırlanmış bu kitap bir öncekine göre daha kolay ve basit bir şekilde hazırlanmış. Kitabın girişinde kitaptan nasıl faydalanacağınızı anlatan Türkçe bir yazı bulunuyor. Bu seride Almanca bir kitap ve Türkçe açıklamalara sahip bir alıştırma kitabı bulunuyor. 

Kitapta dinleme becerileri için 3 adet CD bulunuyor. Aynı zamanda temel Almanca bilgilerinin yanı sıra günlük konuşmada kullanılacak kalıplara da yer veriliyor. 

Bu kitap da bir önceki kitap ile hemen hemen aynı dezavantajlara sahip. Bu kitabın içeriğini incelemek isterseniz buraya göz atabilirsiniz.

5. Hören & Sprechen A1

Almanca’da dil bilgisi ve kelime bilgisinin yanı sıra dinleme ve konuşma becerilerini de geliştirmek önemlidir. Bu kitap yardımı ile dinleme becerilerinizi geliştirmenin yanı sıra günlük hayatta sıklıkla kullanılan konuşma kalıplarını da öğrenebilirsiniz. 

Bu kitap Almancaya yeni başlayanlar için hazırlanmış bu kitabın içeriğini buradan ve buradan inceleyebilirsiniz.

Not: Bu içerikteki bağlantılardan alışveriş yaparsanız sayfamız gelir elde edebilir.

Online Almanca Kursları

Türkçe anlatımlı bir kursa kayıt olmak isterseniz online Almanca kurslarımıza göz atabilirsiniz. Kurslar ile ilgili sık sorulan sorular ve cevapları için buraya göz atın.

Kurs ücretini öğrenmek ve kayıt olmak için ilgilendiğiniz kurs resminin üstüne tıklayabilirsiniz.

Almanca Öğreniyorum Sosyal Medya Hesapları

Almanca Kitap İncelemesi
Başa dön