Almanca Film Önerisi

Kasım ayı Almanca film önerilerinden merhaba. Almanca dinleme becerilerimi geliştirebilmek ve yeni cümleler, kalıplar öğrenebilmek için bu ay 3 Almanca film izledim. 

Farklı kategorilerde 3 Almanca film tavsiyesi için yazımıza göz atabilirsiniz. Diğer Almanca film ve dizi önerileri için buraya göz atabilirsiniz. 

1. Tattoo

Gece yarısı yolda koşan bir kadının otobüs çarpması sonucunda ölmesi ile başlayan bu polisiye filmde dövmeleri yüzünden öldürülen insanlar ve bu işin arkasındakileri anlatıyor. Eğer gizem ve polisiye seviyorsanız bu filmi izlemenizi tavsiye ederim. 

Almancası da anlaşılır ve akıcı. Filmde sürekli bir konuşma olmadığı için de takip etmesi kolay.

2. A Coffee in Berlin (Oh Boy)

Orijinal ismi “Oh Boy” olan bu filmde Niko’nun hayatına yer veriliyor. Hukuk fakültesini yarıda bırakmış ve ehliyetini alkollü araba kullanma sebebi ile kaybetmiş olan Niko’nun hayatını nasıl geçirdiği anlatan sakin bir film. Berlin’de geçen bu film siyah-beyaz çekilmiş. Filmde Berlin’in farklı yerlerinden de sahneler bulmak mümkün.

Almanca’sı bir önceki filmde olduğu gibi akıcı ve anlaşılır. Üst üste çok fazla konuşma olmadığı için takip etmesi kolay.

3. Anatomy

Tıp eğitimi için Münih’ten Heidelberg’e taşınınan, dedesi ve babası doktor olan Paula’nın anatomi dersinde kadavra olarak karşılaştığı bir tanıdığının ölüm sebebini araştırırken kendini hiç beklenmedik bir yerde bulur.

Merak uyandıran bu filmde olaylar akıcı bir şekilde gelişiyor ve izlerken sıkmıyor. Eğer kan ya da kadavra görmek sizi rahatsız ediyorsa bu filmi izlemenizi tavsiye etmem. Bu ilk film için de geçerli. 

Almanca’sı da oldukça anlaşılır ve akıcı.

3 Almanca Film Önerisi – Kasım 2021
Başa dön