Almanca Film Önerileri

Haziran ayı Almanca film önerilerinden merhaba. Almanca dinleme becerilerimi geliştirebilmek ve yeni cümleler, kalıplar öğrenebilmek için bu ay 3 Almanca film izledim. 

Farklı kategorilerde 3 Almanca film tavsiyesi için yazımıza göz atabilirsiniz. Diğer Almanca film ve dizi önerileri için buraya göz atabilirsiniz. 

1. die Wolke

Yaşadıkları kentin yakınında bir nükleer santral reaktörünün patlaması sonucunda bu kent ve çevresinde yaşayanlar için hayati tehlike oluşur. Bunun sonucunda herkes şehirden kaçmaya çalışır ve kaos oluşan bu filmde Hannah ve Olmar isimli iki gencin bu süreçte yaşadıklarını anlatıyor. 2006 yapımı bu film hem akıcı hem de Almancası anlaşılır.

2. Da Geht Noch Was!

Geçirdiği çocukluk nedeni ile ebeveynleri ile pek görüşmeyen Conrad’ın  ailesi ile tatile çıkmadan önce babasına uğraması gerekir. Babasının başına gelen talihsiz olaylar nedeni ile tahmin ettiğinden daha fazla babası ile vakit geçiren Conrad bu süreçte hem kendi hayatını hem de geçmişi sorgulayacaktır. Almancası anlaşılır ve akıcı. B1 seviyesinden itibaren izlenebilir.

3. Heute bin ich blond:
Das Mädchen mit 9 Perücken

Kanser teşhisi konduktan sonra tedavi sürecinde hastanede kalması gereken Sophie isimli bir genç, tedavi sürecinde saçlarını kaybettikten sonra peruk takmaya başlar. Farklı farklı peruklar alır ve her peruk için bir kişilik oluşturur, bunlar ile ilgili bir blog tutar ve yeni arkadaşlar edinir. Bu filmde Sophie ve sevdiklerinin yaşadıkları ve tedavi süreci anlatılıyor. Almancası anlaşılır olan bu filmi B1/B2 seviyesinden itibaren izleyebilirsiniz.

Almanca Film Önerileri Haziran 2021
Başa dön