Almanca Film Önerileri

Temmuz ayı Almanca film önerilerinden merhaba. Almanca dinleme becerilerimi geliştirebilmek ve yeni cümleler, kalıplar öğrenebilmek için bu ay 3 Almanca film izledim. 

Farklı kategorilerde 3 Almanca film tavsiyesi için yazımıza göz atabilirsiniz. Diğer Almanca film ve dizi önerileri için buraya göz atabilirsiniz. 

Frau Müller muss weg

Öğrencilerin sene içindeki notlarının ve performanslarının düşmesinden rahatsız olan ebeveynler sınıf öğretmenini göndermek için imza toplarlar ve aile birliğinde olan 5 veli öğretmen ile bu durum hakkında konuşur. Öğretmenin bu duruma tepki vermesi ve ortamı terk etmesi sonucunda veliler kendi içlerinde durumu çözümlemeye çalışmasını anlatıyor. 

Film sadece okul içerisinde geçiyor ve birkaç saati anlatıyor. 2015 yapımı bu filmin Almancası anlaşılır. Çok kafa yormayan bir film izlemek isterseniz bu filme göz atabilirsiniz

Ein Mord mit Aussicht

Yan kasabada işlenen cinayeti çözmeye çalışırken birden şüpheli duruma düşen polis ekibinin cinayeti çözme ve şüpheli durumdan kurtulmasını anlatıyor. Her ne kadar kriminal bir film gibi dursa da daha çok komedi öğeleri içeriyor. Eğer Alman komedi filmlerini seviyorsanız bu filme göz atabilirsiniz. Almancası da anlaşılır bir film.

Bu film Mord mit Aussicht dizisindeki karakterlerin çektiği bir film. Ben de filmi izledikten sonra öğrendimç Filmi beğenirseniz bu diziye de göz atabilirsiniz.

Ein Freund von mir

Sigorta şirketinde çalışan Karl isimli genç işi gereği araba kiralama firmasında sürücü olarak çalışır. Bu film Karl’ın araba kiralama firmasında edindiği arkadaşını ve ikisi arasındaki arkadaşlık ilişkisini anlatıyor. Almancası anlaşılır. Konusu pek ilgimi çekmediği için bu filmi izlerken biraz sıkıldım. Araba yarışlarını ya da sürüşlerini izlemeyi seviyorsanız göz atabilirsiniz.

Almanca Film Önerileri Temmuz 2021
Başa dön