3 Almanca Film

Ekim ayı Almanca film önerilerinden merhaba. Almanca dinleme becerilerimi geliştirebilmek ve yeni cümleler, kalıplar öğrenebilmek için bu ay 3 Almanca film izledim. 

Farklı kategorilerde 3 Almanca film tavsiyesi için yazımıza göz atabilirsiniz. Diğer Almanca film ve dizi önerileri için buraya göz atabilirsiniz. 

1. SMS für dich

Nişanlısını bir trafik kazasında kaybeden Clara, iki yıl sonra kaybettiği nişanlısının telefon numarasına içini dökmek için mesaj atmaya başlar. Fakat bu telefon numarası artık Mark isimli bir gazeteci tarafından kullanılmaktadır. Bu filmde Clara ve Mark’ın tanışmalarını ve aralarındaki ilişkiyi anlatıyor. Romantik filmleri seviyorsanız göz atabilirsiniz.

2. die Vierhändige

Bu film ebeveynleri öldürüldükten sonra tramva yaşayan ve kardeşini her türlü kötülükten korumaya çalışan Jessica’yı ve küçük kardeş olan bu süreçte Sophie’nin nasıl etkilendiğini anlatıyor. Gerilim dolu bu filmde ailesini öldüren katillerin serbest bırakılmasından sonra takip edilme korkusu ile yaşayan Jessica ile Sophie arasındaki ilişkiye de tanık oluyoruz.

Eğer merak ettiren filmleri izlemeyi seviyorsanız bu filme göz atmanızı tavsiye ederim.

3. Army of Thieves

Almanya – Amerika ortak yapımı olan bu filmin orijinal dili İngilizce olsa da Netflix’te Almanca dublajlı haline ulaşmak mümkün. Bankada çalışan ama aynı zamanda kilitleri açmaya ilgisi olan  Dieter zamanında bir Alman tarafından hazırlanan 4 güvenli kasa hikayesini anlatır ve bu videoyu Youtube’a yükler. Sonrasında katıldığı kasa açma yarışmasında aldığı derece ile ünlü bir hırsızlık ekibine girmeye hak kazanır. Bu filmde bu ekibin hedeflediği kasaları açmak için yaptığı planlar anlatılıyor. Eğer Amerikan yapımı macera filmlerini seviyorsanız bu film de hoşunuza gidebilir. Fiilm 2 saatten biraz daha uzun.

Bu filmler ile ilgili videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Almanca Film Önerisi – Ekim 2021
Başa dön