Almanca Film Önerileri

Ağustos ayı Almanca film önerilerinden merhaba. Almanca dinleme becerilerimi geliştirebilmek ve yeni cümleler, kalıplar öğrenebilmek için bu ay 3 Almanca film izledim. 

Farklı kategorilerde 3 Almanca film tavsiyesi için yazımıza göz atabilirsiniz. Diğer Almanca film ve dizi önerileri için buraya göz atabilirsiniz. 

Heiter bis wolkig

Can ve Tim karşı cinsin ilgisini çekmek için onlara ölümcül hastalıklarının olduğundan bahsederler. Bu vesile ile Tim Marie ile tanışır. Gecenin sonunda Tim Marie’nin ablası Edda’nın hasta olduğunu öğrenir. Bu filmde Tim ve Edda’nın yaşadıkları ve Tim’in hayatında değişenleri anlatıyor. 

Hem eğlenceli hem de duygusal bir film. Almancası da anlaşılır olan bu film 1:30 saat uzunluğunda. 

Hubert und Staller: eine schöne Bescherung

Noel zamanında geçen bu filmde Almanya’nın Bavyera eyaletindeki küçük bir kasabada yaşlı bir kadının ölü bulunması sonucunda bir cinayet soruşturması başlar ve olaylar beklenmedik bir şekilde ilerler. Bir önceki ay tavsiye ettiğim Ein Mord mit Aussicht filminde olduğu gibi bu komedi suç filminin Almancası anlaşılır ve akıcı. 

Bu filmi de izledikten sonra bunun bir seri olduğunu öğrendim. Dilerseniz 9 sezonluk dizisine de göz atabilirsiniz. Serinin adı Hubert und Staller.

Die Unsichtbaren:
Wir wollen leben

İkinci dünya savaşını farklı yönlerden anlatan birçok film var. Bu film de onlardan biri ve biraz daha belgesel gibi. İkinci Dünya Savaşı’ndan kurtulan dört Yahudi gencin hikayesini anlatılıyor. Filmde hem kurtulan kişilerin anılarına birinci ağızdan yer veriliyor ve bu bilgiler kullanılarak canlandırmalar yer alıyor. Bu süreci hem film hem de belgesel gibi izlemek isterseniz bu filme de göz atabilirsiniz.

Almanca Film Önerileri Ağustos 2021
Başa dön