Almanca Film Önerileri

Eylül ayı Almanca film önerilerinden merhaba. Almanca dinleme becerilerimi geliştirebilmek ve yeni cümleler, kalıplar öğrenebilmek için bu ay 3 Almanca film izledim. 

Farklı kategorilerde 3 Almanca film tavsiyesi için yazımıza göz atabilirsiniz. Diğer Almanca film ve dizi önerileri için buraya göz atabilirsiniz. 

1. Traumfabrik

1961 yılında Doğu Almanya’daki bir film setinde geçen bu filmde Emil isimli bir gencin sette tanıştığı ve Berlin duvarı nedeni ile ayrı düştüğü Milou isimli genç kadını tekrar görebilme umudu ile yaptıklarını anlatıyor.  

Almancası anlaşılır olan ve 2 saat süren bu filmin nasıl bittiğini anlamadım. Benim için izlemesi keyifli bir filmdi. Eğer romantik komedi filmlerini seviyorsanız bu filme göz atabilirsiniz.

2. Der König von Köln

İsminden de anlaşılacağı gibi Köln’de geçen bu filmde Köln’deki belediye, inşaat kurulu, bir banka ve holding arasındaki ilişkiyi anlatıyor. Gerçek bir hikayeye dayanan 2019 yapımı bu filmin Almancası yer yer zorlaşabiliyor. Bunun sebebi kullanılan kelimeler ve aksan. Almanca seviyenize ve kelime bilginize göre size kolay gelebilir. 

Belli başlı bazı kelimeleri bilmediğim için ilk başta anlamakta zorlandım ama durdurup anlamlarına baktığımda devam etmek baştaki kadar zor olmadı. Konusunu merak ettiren bir film.

3. Freundschaft

Adı “arkadaşlık” anlamına gelen bu filmde çocukluklarını Doğu Almanya’da geçirmiş iki yakın arkadaşın duvar yıkıldıktan hemen sonra Amerika’ya yaptıkları yolculuğu ve burada yaşadıklarını anlatıyor. 

Almancası anlaşılır olan bu film Amerika’da geçtiği için bazı yerlerde az da olsa İngilizce konuşuluyor.

Daha önceden bahsettiğim der geilste Tag filmini izlediyseniz ve beğendiyseniz bu filme de göz atabilirsiniz. Film temposu benzerlik gösteriyor. 

Almanca Film Önerileri Eylül 2021
Başa dön