Almanca Film Önerisi

Ocak ayı Almanca film önerilerinden merhaba. Bu yazımızda farklı kategorilerde 3 Almanca film ve 1 Almanca dizi önerisinde bulunacağım. 

1. 100 Dinge

Bir uygulama geliştirme yarışmasına katılan iki yakın arkadaş yatırımcının ilgisini çekmesi sonucunda geliştirdikleri uygulama için güzel bir teklif alırlar. Fakat bu iki arkadaşın arasında çıkan anlaşmazlık onları büyük bir iddiaya sürükler, bu da 100 gün içinde sadece 1 eşyalarını geri alarak yaşamalarıdır. 

Bu süreçte hem temel eşyalara olan ihtiyacın önemini hem de aslında bu kadar çok eşyaya gerek olmadığını anlarken bir yandan da arkadaşlıklarını gözden geçireceklerdir.   Bu film çok kafa yormayan, akıcı bir film. Almanca B1 seviyesinden itibaren izlenilebilir. 

2. Der geilste Tag

Rahatsızlıkları nedeni ile hastanede bulunan iki kişinin tesadüfen tanışması ve hayatlarının en güzel gününü yaşamak için büyük bir maceraya atılmalarını anlatıyor. Hızlı bir başlangıcı olsa da ortalara doğru biraz ağırlaşıyor ama başlangıçtaki temposunu sonlara doğru geri kazanıyor. Almancası anlaşılır ve akıcı olan bu filmi Almanca dinleme becerilerinizi geliştirmek için izleyebilirsiniz.

Bir önceki filmde başrolde oynayan iki karakter de yine bu filmde başrolde oynuyor. Bu nedenle arka arkaya izlememenizi tavsiye ederim. Karakterler aynı olmasa da oynayan kişiler aynı olduğu için biraz sıkıcı gelebilir. 

3. Der Junge muss
an die frische Luft

Ünlü Alman bir komedyenin küçüklüğünü anlatan hem komik hem de dramatik bir film. Filmi izlerken gerçek bir hayat hikayesinden esinlenildiğini bilmiyordum. Sade ve anlaşılır bir Almancaya sahip olan bu filmde komik ve taklit yapmayı seven Hans-Peter adında bir çocuğun küçükken yaşadıklarını ve aile bireyleri ile bağlarını anlatıyor. Her ne kadar bir komedyenin hayatı olsa da bu filmde dram olduğunu da unutmayın.

Bonus: Dizi Önerisi

Bonus bölümünde mini bir Alman diziden bahsetmek istiyorum. 1900: Oktoberfest isimli bu dizie Almanya’nın Münih şehrinde her yıl yapılan bir bira festivali olan Oktoberfeste katılmak ve düzeni değiştirmek isteyen zengin bir adamın hikayesini anlatan 6 bölümlük mini bir dizi. Almancası belirgin şiveler dışında anlaşılır, şiveler de dikkatli dinleyince anlaşılabiliyor. Dilerseniz altyazılı da izleyebilirsiniz. 

Almanca Film Önerisi (Ocak)
Başa dön